Kniha duchů v pdf

Zde bych rád dal k dispozici naskenovanou Kardecovu Knihu duchů v pdf.

Jedná se o překlad revidovaného vydaní Knihy duchů z roku 1857 od Františka Pavlíčka ze 70. let 19. století. Jazyk tomu tedy odpovídá, stejně tak kvalita samotných pdf souborů, které jsou kopií již několikrát pořízené kopie.
Občas se vloudí menší chybička, ale jedná se o nejlepší český překlad Knihy duchů, který mám k dispozici. Navic je mnoho z nich opraveno na závěru knihy.

Při nedostatku jiných materiálů bych rád poskytnul alespoň toto, protože mně osobně tato kniha změnila život a byl bych rád, kdybyste si jí v nezkalené podobě mohli přečíst i vy.

Pavel Beran

Zde je odkaz na google drive, kde je kniha uložena.
(Omlouvám se, nějaký čas odkaz nefungoval, teď už doufám je vše bez problémů)

Něco o samotné knize.
Kniha duchů je první z pěti kodifikujících knih spiritismu. Shrnuje celou spiritistickou filosofii. Je rozdělena do 4 knih, každá z nich byla posléze rozšířena jedním z dalších Kardecových děl.
Na jejím sepsaní se podílelo mnoho medií i osvícených duchů.

František Pavlíček žil v letech 1818 az 1890 (což mi davá možnost tento překlad poskytnout, protože uplynulo již více jak 70 let od jeho smrti) byl členem Pařížské psychologické společnosti, sám byl médiem a kromě Knihy duchů do češtiny přeložil i Knihu médií.

Pořadí kapitol:
predlumava
prolegomena
hlavaprvni
hlavadruha
hlavatreti
hlavactvrta
zaver